1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

O firmie

Grupa inżynierska DOT3D powstała w 2003 roku. W jej skład wchodziło początkowo trzech inżynierów. Szybko jednak przekonaliśmy się, że to za mało. Naszą ambicją od początku było zajmowanie się poważnymi projektami, a do realizacji takich zadań potrzebny był większy zespół. Obecnie jest nas dwunastu.

Początkowo zajmowaliśmy się różnymi zadaniami z różnych branż. Szybko jednak doszliśmy do przekonania, ze należy się wyspecjalizować w jednej dziedzinie. Naszym wyborem została branża transportowa, ściślej - projekty pojazdów lub ich podzespołów dla tej branży.

Grupa DOT3D charakteryzuje się: wysokim poziomem profesjonalizmu, niebanalnym podejściem do zadań projektowych, nowoczesną infrastrukturą, bogatym doświadczeniem oraz ambicją właściwą niedużym przedsiębiorstwom. Te cechy pozwoliły nam zjednać sobie kluczowych klientów, którzy zazwyczaj zapraszają nas do realizacji kolejnych projektów, a to jest chyba najlepsza rekomendacja.

W pierwszej kolejności zajmowaliśmy się tylko projektowaniem, jednak po pewnym czasie, chcąc oferować naszym klientom kompleksowe usługi wzbogaciliśmy naszą oferte o design , obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji, obliczenia przepływów oraz profesjonalne renderingi.

W przeciwieństwie do wielu biur konstrukcyjnych od samego początku wdrożyliśmy i z powodzeniem używamy system PLM, który z jednej strony daje możliwość równoległego projektowania grupowego, a z drugiej pozwala na niezwykle sprawne operowanie danymi jakie podczas projektowania powstają. Z punktu widzenia klienta, takie rozwiązanie daje pewność, że dane jakie otrzymuje on od nas są zawsze w najaktualniejszej wersji.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza praca nie kończy się w chwili przekazania dokumentacji. Celem naszych działań jest tworzenie trwałej współpracy w zakresie rozwoju produktów naszych klientów.

Stawiając sobie za cel ciągłe doskonalenie, w 2011 roku podjęliśmy decyzję o wdrożeniu standardu IRIS będącego podstawowym i szeroko stosowanym w świecie standardem przemysłu kolejowego. Dostosowanie systemu zarządzania zajęło nam prawie rok i pod koniec roku 2012 z powodzeniem przebyliśmy audyt certyfikacyjny potwierdzający poprawne jego wdrożenie. Tym samym DOT3D znalazło się w bazie certyfikowanych wg IRIS dostawców. Audyt certyfikujący jednocześnie potwierdził  zgodność naszego systemu jakości z normą ISO.